مهارت سیزدهم : مهارت پیگیری و عقد قرارداد

     صرف انرژی تا به اتمام رساندن یک کار بعنوان مهارت پیگیری و رسیدن به یک توافق دو طرفه رسمی که هزینه، زمان و شرایط یک فعالیت کاری را مشخص می کند قرارداد نامیده می شود .

انرژی فرد بر اساس میزان انگیزه و برآورد وی از میزان سختی کارآزاد می شود. بنابراین پیگیری ما در حدی پیش می رود که انرژی برآورد شده داشته باشیم . اما همه کارها بر اساس پیش بینی های صورت گرفته پیش نمی رود. به این ترتیب باید فردی انرژی جدیدی را آزاد کند که بسیاری از افراد در اثر ویروسهای فکری، ناامیدی و مقرون به صرفه ندیدن موضوع دست از کار کشیده و دیگرادامه نمی دهند غافل از اینکه فقط فاصله کوتاهی تا رسیدن به مقصد باقی مانده است .

رساندن یک توافق نیز به قرارداد همین قضیه را در بردارد. انواع شرایط و دلایلی که دو طرف برای عقد قرارداد دارند باید لحاظ شود، از طرف دیگر آنچه یک قرارداد را موفق می کند تعهد طرفین به انجام به موقع کار است که مهارت پیگیری نقش اساسی در آن دارد .

مراحل عقد قرارداد مانند یک خط تولید است که هر کاری در زمان خاص خود در سطح مورد انتظار باید انجام تا اعتماد طرفین به یکدیگر طلب شده و خواسته های هم را در آن قرارداده و به یک رابطه برد برسند.

پیگیری به شخص امکان می دهد تا موانع ذهنی و جسمی را با آزاد کردن انرژی درونی مرتفع ساخته و ضمن پی بردن به منابع عطیم درونی برای رشد، به جوانب مختلف حل مسئله نیز آشنایی و تسلط پیدا نماید. ضمن آنکه گزینه های مختلف را در عقد قرارداد مورد ملاحظه قرار  داده  و متوجه این موضوع شود که راههای مختلفی برای رسیدن به یک توافق وجوددارد .

مهارت عقد قرارداد  به شخص توانمندی ایجاد ارتباطهای رسمی که زمان و هزینه و شرایط آن مشخص شده است را می دهد.

/ 4 نظر / 42 بازدید
علی اکبر

سلام و ارادت چند بیت تقدیم به شما دوست عزیز شده است. سری به وبلاگ اینجانب بزنید.

آيدا

سلام وبلاگ تونو ديدم واقعا وبلاگ خوبي داريد ، منم يک سايت دارم با موضوع شبکه اجتماعي به اسم کليکي ها محيط خيلي جذاب و سالمي داره با کلي عضو صميمي و مهربان که واقعا خوشحال ميشم بياي و عضو بشي clickiha.net منتظرم عزيز

آيدا

سلام وبلاگ تونو ديدم واقعا وبلاگ خوبي داريد ، منم يک سايت دارم با موضوع شبکه اجتماعي به اسم کليکي ها محيط خيلي جذاب و سالمي داره با کلي عضو صميمي و مهربان که واقعا خوشحال ميشم بياي و عضو بشي clickiha.net منتظرم عزيز

آرزو

سلام خوبيد ؟ دو تا مطلب اولتونو خوندم خيلي عالي بود خواستم ازتون تشکر کنم و همينطور ازتون دعوت کنم به سايت منم سر بزنيد و در صورتي که مايل بوديد يک وبلاگ خوب هم در سايت ما بسازيد شما فرد توانايي هستيد باعث افتخار مون هست به جمع کاربران سيستم وبلاگدهي ما بپيونديد ، www.sitearia.ir